Domácí úkol 5. ročník – Vlastivěda 2. 4. 2020

Vlastivěda  5. ročník (30.3.- 3.4.)

  • uč. str. 54 – přečíst, vlepit zápis „Komunismus s lidskou tváří“ do sešitu
  • uč. str. 55 – pročíst, odpovědět na otázky, orientace na mapě – pohoří, nížiny, řeky, průmysl, zemědělství, města, památky…vyhledat, vlepit do sešitu zápis „Olomoucký kraj“, barevně zvýraznit názvy měst, pohoří atd.  zápis zde Olomoucký kraj a Sametová revoluce
  • uč. str. 56 – 57 – pročíst, vlepit do sešitu zápis „Sametová revoluce“
  • videa související s dějinami komunismu: Dějiny udatného českého národa, díly 106 – 110 (doporučuji k lepšímu pochopení historie naší země – je to velmi jednoduché, ale výstižné a zábavně pojaté zpracování)

https://www.youtube.com/watch?v=MMxl5leiXqA&list=PLnplwgXmL676ZF4XY6BrbKpRFABnZExbv&index=106

Test na 2. sv. válku neodevzdali: Natka, Peťa, Vojta, Sofča a Terka