Zavřená škola – ANO, konec učení – ROZHODNĚ NE, hledáme možnosti – chceme učit i online

Vážení rodiče,Image result for výuka online

školu jsme sice zavřeli podle mimořádného opatření MZ, ale tím jsme rozhodně neskončili s výukou našich žáků. Toto „volno“, které žákům nastalo, nejsou prázdniny, a proto musí vzdělávání pokračovat dál dle platných zákonů. Podle posledních zpráv budou školy zavřené minimálně 14 dnů a my hledáme řešení a možnosti, jak dál vzdělávat vaše děti.

Vzhledem k této situaci rozhodla ředitelka školy o formě distančního vzdělávání „na dálku”. Prozatím hledáme varianty, kdy ze začátku to bude jen pomocí papírové formy. Ta je ale nedostačující, a proto hledáme aplikaci pro komunikaci s žáky a s vámi. Tu se budeme spolu učit a při tomto vzdělávání žáků „na dálku“ budou jednotlivé třídy dostávat úkoly, učivo, instruktážní videa atd. A budeme také vyžadovat plnění, odevzdávání úkolů a u starších žáků vyzkoušíme snad i psaní testů.

Online výuku jsme sice ještě nezkoušeli, ale je to pro nás všechny zajímavá výzva. Chtěli bychom se ji spolu s vámi naučit a doufám, že ji zvládneme.

Prozatím jsme se dohodli na tomto postupu:

Od pondělí naši žáci budou mít nachystanou práci pro domácí vzdělávání, domácí úkoly. Všechny informace pro jednotlivé třídy najdete na webu školy v kategorii domácí úkoly, aktuality, popř. výuky.

Úkoly budeme zadávat každé pondělí, středu a pátek. V domácích úkolech bude také napsáno, kdy a jak bude daný úkol kontrolován, nebo kdy a jak ho máte odevzdat. To už si určí jednotliví učitelé sami.

Pokud si nějaký výukový materiál nebudete moci vytisknout, budete ho mít pro jednotlivé třídy nachystaný před školou v boxech. Stejným způsobem budou žáci vypracované úlohy odevzdávat, tedy do boxu pro vypracované úlohy jednotlivých tříd. Pokud se samozřejmě s pedagogem nedomluví na jiném způsobu.

Poskytněte prosím svým dětem maximální podporu při plnění jejich školních povinností. V současné době to znamená také přístup k mobilu, počítači a internetu.

V případě nejasností kontaktujte třídního učitele, učitele nebo ředitelku školy.

Pedagogové vám budou k dispozici ve škole v Po, St a Pá v době  12 – 15  hod. a  na telefonu, popřípadě na Skypu  v Út a Čt  v době 16 – 18 hod. V této době vám pedagogové pomohou s domácí výukou nebo odpoví na vaše dotazy.

Ještě bychom vás chtěli požádat o zaslání aktuálního e-mailu, na který bychom mohli zaslat materiály, které by nešly vložit na web a vůbec pro komunikaci.

Samozřejmě jdeme postupnými kroky a nechceme po žácích (a rodičích), aby se úplně sami prodírali všemi nástrahami výuky. Začínáme známými tématy a budeme poskytovat v co největší míře pomoc.

Všichni naši pedagogové pracují na tom, aby se žáci mohli rozvíjet i v době zavřené školy. Věříme, že toto mimořádné období nebude trvat dlouho a brzy se všichni zase sejdeme ve škole.

Jana Peřinová