Slovácké muzeum – památník Velké Moravy

V úterý 31. října 2023 pojedou žáci zkoumat historii naší Velké Moravy.

Navštívíme Slovácké muzeum, jehož součástí je památník Velké Moravy. Zde bude pro nás nachystaný program, ve kterém se dozvíme mnohé zajímavosti o Velké Moravě, které nám byli dosud utajeny. V rámci skupinové práce pak žáci budou mít možnost ověřit si získané vědomosti vypracováním pracovních listů a budou mít možnost vyzkoušet si některé techniky výroby dávných časů.

Odjezd od školy v 7.50 hod. pro všechny žáky i Hostětín. (autobus nepojede přes Hostětín). Příjezd mezi 12:30 – 13:00 hod.
Pak žáci půjdou na oběd, potom do školní družiny.
A navečer půjdeme zamykat studánky.

S sebou: psací potřeby, svačinu, pití. Není nám známo, jestli je tam nějaké občerstvení. Pokud je někomu v autobuse nevolno, prosíme o včasné podání léků a sáčky sebou.