Domácí úkol 5. ročník – Anglický jazyk

• Pondělí

– spojovačka na slovíčka lekce 5B – žáci mají ve složce (vyplnit a ve čtvrtek vrátit)

Zápis do sešitu: nadpis bude „THERE IS, THERE ARE“ a pod to napsat:

There is = užívá se v jednotném čísle. Např. There is a bathroom (Toto je koupelna.)

There are = užívá se v množném čísle. Např. There are three bedrooms (Toto jsou 3 ložnice.)

– pracovní sešit 44/2 – seskládat věty, podívat se na vzor v první větě

• Úterý

– pracovní sešit 45/3 – cvičení na There is, There are

– napsat tyto věty do sešitu a přeložit: 1) Tam je pohovka.         2) Tam jsou čtyři plakáty.              3) Tam je lampa

Dávat si pozor na jednotné číslo, protože u jednotného čísla se před podstatné jméno se dává člen „a“ nebo „an“. U množného čísla se člen nedává.

– pracovní list – udělat cvičení 1 a 2

• Středa

– pracovní sešit 45/4 – přečíst zadání a doplnit

– přečíst text, který mají ve složce a odpovědět na otázky.

– internetové stránky na procvičování nábytku – zde

• Čtvrtek

– pracovní list – dodělat cvičení 3

– udělat shrnovací test na doposud získané vědomosti – tento test žáci udělají sami a já si ho ve čtvrtek projdu. O nic nejde, i kdyby tam byly chyby. Uvidím tak, na jaké úrovni každý žák je (test mají žáci daný ve složce)

KE KONTROLE DONÉST OPĚT ŠKOLNÍ SEŠIT, PRACOVNÍ SEŠIT A PRACOVNÍ LISTY!