Byli jsme opět ve Vidě – 11. října 2018

P1350913Ve čtvrtek 11. října 2018 se žákům ZŠ Pitín vyplnila jejich dlouhodobá očekávání, když jsme se společně vydali užít si svět vědy, zábavy a techniky do vědeckého parku VIDA v Brně. Na obrovské ploše žáci objevovali záhady interaktivních exponátů, které se nám na výstavišti otevřely. Expozice byla rozdělena do 5 tematických celků, z nichž se každý soustředil na odlišnou část vědy a bádání. Žáci měli možnost zaposlouchat se do vlastního tepu, pokusit se zachránit lidský život masáží srdce a mimo jiné také sledovat činnost tlustého střeva. Ve světě mikrobiologie zkoumali rostlinnou i živočišnou buňku, bakterie a učili se základům dědičnosti. Nejvíce lákavý byl pro děti svět vodních hrátek, kde žáci sledovali účinky odstředivé síly, rozpoutávali tornádo, sledovali podmořské dno nebo vytvářeli prachovou bouři. Významné fyzikální a přírodovědné zákonitosti, geologické objevy, ale i technické vymoženosti, to všechno nám VIDA nabídla a to všechno jsme si zažili. VIDA žákům otevřela svět, ve kterém získáváme vědomosti pomocí konkrétních modelů a reálných situací. Nadšení žáci, které expozice silně vtáhla do kouzel vědy a techniky odjížděli plni emocí, zážitků a nových zkušeností.

Foto zde