Návštěva knihovny a výstavy v Uherském Brodě 18. 2. 2022

Návštěva Knihovny Františka Kožíka v Uherském Brodě

V pátek 18.2. 2022 jsme po delší době opustili na krátkou chvíli nejen naši školu, ale i naši obec Pitín a vyrazili jsme do UherskéhoP1490467 Brodu. Na cestujeme se vypravili vlakem a autobusem, abychom se povozili.  V Uherském Brodě jsme se zašli podívat do zrekonstruované dětské knihovny,  která je součástí Kožíkovy knihovny.  Knihovnou jsme byli mile překvapeni. Hned jsme ji celou zkoumali, vyzkoušeli  všechna zákoutí knihovny, prohlíželi nejednu knihu.  Paní knihovnice si  pro nás připravila povídání a aktivity na téma komiks. Nejednou bylo slyšet, že tady by se učilo.  Vůbec se nám z ní nechtělo odejít. Jak se dětem knihovna líbila se můžete podívat na foto.

Foto zde

Clipboard01Výstava Krtek – Zdeněk Miler

Zároveň jsme navštívili interaktivní výstavu pro děti a dospělé ke 100. výročí narození Zdeňka Milera. Postavičku Krtka snad znáP1490550 každý, ale znáte i další pohádkové příběhy, které ilustroval Zdeněk Miler? Víte, že svoji uměleckou činnost začal ve zlínských filmových ateliérech? Díky výstavě jsme se mohli seznámit s ním  i s jeho dalšími ilustracemi.

Foto zde