Království přírody

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak to je hlavní téma letošní celoroční etapové hry v naší školní družině. Vydáme se toto království krůček po krůčku objevovat, poznávat, hrát si v něm, tvořit a hlavně jej chránit.

Ústředním motivem hry je příběh Zlaté víly – vládkyně Lesního království a jejích pomocníčků – lesních skřítků a strašidýlek. Zlatou vílu proměnil zlý čaroděj Černovous v nemocný starý dub, který nikdy nesměl plodit žaludy, protože ty představují nový život. Celé království upadlo do bídy a zmatků.

Skřítci a strašidýlka se rozhodli, že musí Zlatou vílu a s ní celé Lesní království zachránit. Černovousova kletba může být zlomena jen tím, že se na dubu opět objeví žaludy, zdroj nového života. Odvaha našich strašidýlek na to však nestačí – je potřeba zavolat děti! Když se strašidýlka spojí s dětmi, může se vše podařit a čaroděj bude poražen. Nad Lesním královstvím znovu zasvítí sluníčko a Zlatá víla nad ním rozprostře nádherné zlaté vlasy.
Děti a strašidýlka však čeká ještě spousta práce a úkolů, než se starý dub znovu zazelená a objeví se na něm žaludy.

Děti, tak jdeme na to…