Den bez aut 17. 9. 2018

DEN BEZ AUT P1350281

V pondělí 17. září 2018 žáci ZŠ Pitín podpořili svou účastí na akci s názvem Den bez aut přijatelnější způsoby dopravy, které ctí ekologické zásady a snaží se omezovat automobilismus. Škola se do akce zapojila s plným nasazením, a tak i pro dopravu na místo konání upřednostnila vlak před autobusem. Na náměstí v Uherském Brodě na nás čekalo několik atraktivních stanovišť. Měli jsme možnost jezdit v elektromobilu, závodit na koloběžkách a objevovat další způsoby dopravy. Akci jsme jako správní ekologové zakončili dlouho procházkou od nádraží v Bojkovicích až zpět do školy, a to proto, že nám na neštěstí ujel autobus a my tak museli náročnou zpáteční cestu absolvovat po svých. I přesto, že nás ke konci schvátila únava, Den bez aut byl pro žáky plný zajímavostí a legračních zážitků.